The Tall Ship Races 2017, Pyromagic – dużo działo się w Szczecinie!

Szczecin po raz kolejny stał się żeglarską stolicą Europy! Największe żaglowce świata kończące wyczerpujący wyścig po Bałtyku zawitały do stolicy Pomorza Zachodniego by świętować wielki finał regat The Tall Ship Races 2017.
Kolejny, już 3 raz zlot żaglowców okazał się sukcesem organizacyjnym, który przyniósł mieszkańcom i turystom wiele radości. Przepiękne, położone nad wodą Wały Chrobrego ponownie wypełniły się niezapomnianą żeglarską atmosferą, a miasto rozbłysło bielą marynarskich czapek i mundurami załogantów.

Gwiazdą muzyczną tegorocznego zlotu żaglowców w Szczecinie był Andrea Bocelli, który wykonał swoje największe przeboje Continue reading „The Tall Ship Races 2017, Pyromagic – dużo działo się w Szczecinie!”

Wywiad z kapitanem DOLCA JENNY – Piotr Krawczyszyn

Udaliśmy się na SV DOLCA JENNY aby porozmawiać z kapitanem na temat rejsu.

Jak zaczęła się Państwa przygoda z morzem?

Nie będę się wypowiadał za żonę, o sobie lepiej niech ona powie (śmiech). A moja przygoda zaczęła się w 82′ roku, a właściwie to w 83′ pierwszy raz popłynąłem. Pochodzę z Dolnego Śląska, a kolega budował tam jacht, dokładnie jest to miejscowość Świdnica między Wałbrzychem, a Wrocławiem. Budował tam jacht typu Ursa 3,5m, my jako 3 kolegów, jak to na podwórku (śmiech) chodziliśmy do starszego kolegi pomagać coś robić. W ramach odwdzięczenia się za to zabrał nas w rejs, bo jakimś cudem jacht ten musiał się znaleźć na Pomorzu, więc spłynęliśmy Odrą, a później popływaliśmy jeszcze po Zalewie Szczecińskim i na koniec do Świnoujścia, pamiętam do Czterech Wiatrów. Stamtąd wróciliśmy.

Co mógłby Pan powiedzieć o rejsie?

Bardzo fajna przygoda, poznaliśmy wielu ludzi, z wielu środowisk którzy pływali po morzach oraz takich którzy pływali, również po morzach ale bardziej turystycznie – Chorwacja, Grecja. Stwierdzili, że to inny poziom, wyższy stopień trudności. Wszystko było w porządku, jeżeli chodzi o ludzi, a sprzęt, jak to stary sprzęt psuł się. Naprawialiśmy wszystko na bieżąco. Dopłynęliśmy pomimo wcześniejszych opóźnień, właściwie o czasie. Continue reading „Wywiad z kapitanem DOLCA JENNY – Piotr Krawczyszyn”

Dzień 13.06.2017 – Przełomowa innowacja? Nie, dzięki 🙂

 

Wróciliśmy z NOR-Shipping!

 

To był pierwszy raz, gdy jako wystawcy uczestniczyliśmy w tak dużej imprezie. Sukces tym większy, że nasze stoisko było w hali A, której mottem jest Disruptive Sustainability. Zaraz obok takich firm jak ABB (Asea Brown Boveri), DNV GL (Det Norske Veritas-Germanisher Lloyd), czy Kongsberg. Wow, NAVDEC obok takich tuzów! Ruszyłem w teren…

Dzień 31.05.2017 – System NAVDEC… czym jest i jak pomaga nawigatorom?

 

Żegluga od zawsze wiązała się z ogromnym ryzykiem. Kiedyś dotyczyło to głównie warunków panujących na morzach i oceanach i to na łaskawość natury skazani byli żeglarze. W dzisiejszych czasach do gniewu oceanu dochodzi kolejne zagrożenie dla bezpiecznej żeglugi: tłok na szlakach. Tak właśnie… Obecnie według serwisu Marine Traffic na świecie pływa…